Skład Opału Andropol
 

Seko Maxx Pelet Le

1Akotly co pelletowe
kociol co na pellet
ogrzewanie pelletem
piece grzewcze peletowe
piece grzewcze pelletowe 300x300

Kotły na pelet Maxx Pelet

Kotły SEKO Maxx Pelet le to nowoczesna wersja kotłów z regulowanym procesem spalania. Produkowane w zakresie mocy od 12 do 38 kW piece przeznaczone są do spalania peletu (w tym peletu gorszej jakości) i agropeletu.

Zalety SEKO Maxx le to przede wszystkim wysoka funkcjonalność, bardzo prosta obsługa, niskie zużycie paliwa i niewielkie gabaryty (zespół z zasobnikiem o mocy 19 kW to zaledwie 85 cm szerokości, 75 cm głębokości i 104 cm wysokości).

Kotły posiadają certyfikat najwyższej klasy emisji – można na ich zakup ubiegać się o atrakcyjne dofinansowanie.

5. klasa to za mało? Kotły serii Maxx Pelet spełniają również wymagania ecodesign i należą do urządzeń klasy energetycznej A+.


Awaryjne zasilanie

Kotły peletowe SEKO Maxx Pelet wyposażone są w awaryjne zasilanie elektryczne – jest to najnowszy, innowacyjny pomysł by oszczędzić Użytkownikowi kłopotów w razie awarii urządzenia. Jest to też system zgodny z zapisami najnowszych przepisów.


Mobilność

Możliwość sterowania zdalnego przez internet sprawia że Użytkownik ma możliwość kontroli pracy urządzenia niezależnie od swojej lokalizacji.


Piece peletowe MAXX PELET

.. to oszczędność czasu!

Dzięki zastosowaniu obrotowej komory spalania SEKO  Maxx Pelet pracuje cały sezon bez konieczności czyszczenia palnika.

Kocioł sam się rozpala i wygasza, automatycznie oczyszcza się wymiennik i palnik kotła.

Piece Maxx Pelet to także oszczędność pieniędzy.

Pelet jest paliwem konkurencyjnym cenowo dla pozostałych paliw stałych, a w porównaniu z ogrzewaniem olejowym czy z wykorzystaniem gazu ziemnego ogrzewanie peletem może oznaczać aż 50% redukcję kosztów!


 

Komfort i wygoda

Kotły wyposażone są w samoczyszczący się palnik z obrotową komorą spalania oraz intuicyjny, zaawansowany technologicznie sterownik. Palnik nie wymaga codziennej obsługi: rozpalanie, proces spalania, wygaszanie i oczyszczanie
sterowane są automatycznie.

Czyste ogrzewanie

Pelet produkowany jest z czystych trocin drzewnych: nie brudzi, ma przyjemny wygląd i zapach, z jego spalania nie powstaje sadza ani smoła. Popiół pozostały po spalaniu można wykorzystać jako… nawóz.

Dzięki optymalnemu procesowi spalania emisja gazów w kotle Maxx Pelet jest minimalna, a emisję CO2 uznaje się za równą zero gdyż służy do odnowienia zasobów biomasy.

Bezpieczeństwo

Konstrukcja palnika oraz wymiennika kotła do minimum ograniczają ryzyko cofnięcia się płomienia. Zaawansowany sterownik nadzoruje pracę urządzenia i informuje o stanach alarmowych.


Dane techniczne

Piece c.o. z ecodesign Maxx Pelet

wyszczególnieniej.m.Maxx Pelet 12Maxx Pelet 15Maxx Pelet 19Maxx Pelet 25Maxx Pelet 30
zakres mocy cieplnej kotła (ekogroszek*/ koks*) kW          
ogrzewana powierzchnia*** m2          
sprawność kotła / sezonowa efekt. energet. ogrzew. pomieszczeń %          
klasa kotła wg normy EN 303-5-2012 5 KLASA 5 KLASA 5 KLASA 5 KLASA 5 KLASA
klasa energetyczna kotła / współczynnik efekt. energet.
(EEI)
A+ / A+ / A+ / A+ / A+ /
wymagany ciąg spalin Pa 18-30 18-30 18-30 18-30 18-30
pojemność wodna kotła dm3          

Skład
Opału

Seko Maxx Pelet Le

Opał pozyskujemy z najlepszych kopalni. Węgiel orzech, węgiel orzech II, węgiel kostka, miał, groszek, ekogroszek, brykiet drzewny.